Навігація

 

03.01.2017

ТУРИЗМ – це економіка і задоволення

Подорож, як сама велика і серйозна наука, допомагає нам знову знайти себе.

Альбер Камю.

Справді, ніщо не є таким цікавим, пізнавальним, активним як туризм. А подорожі збагачують людину, звеличують її, а головне – наповнюють знаннями та враженнями про навколишній світ.

Лісовий гірський туризм, який розвиває Державне підприємство «Берегометське лісомисливське господарство» , пропонує відпочивальникам подорож по чарівних лісових просторах, екскурсії до пам’яток природи , купання у чистих водоспадах та багато іншого необхідного і красивого для повної гармонії людини з природою.

Берегометські лісівники раді гостям, адже кожна людина, котра стала нашим туристом, назавжди закохалася в Карпатський колоритний край.

А щоб потік туристів збільшувався, топрацівники підприємства беруть участь в організації промотурів та в різних обласних туристичних заходах, де можна запропонувати послуги відпочинку на лісових угіддях. Так, з 16 по 18 грудня Асоціацією працівників туристичної сфери Чернівецької області «Туристична Буковина», голова Віктор Скрипник, організовано промотур для фахівців туристичної галузі України, в програму якого включено було відвідування туристичних об’єктів на лісових територіях. 17 грудня Тетяна Тирон, яка відповідає за туризм у лісмисливгоспі, рекламувала розвиток лісового гірського туризму представникам різних областей України, які залишися у захваті не лише від природної краси, а від лісівників. Туристичні оператори підкреслили важливість такого напрямку роботи у господарстві, і зрозуміли, що краще лісівників ніхто не може розповісти про лісові багатства і ресурси. Ми налагодили співпрацю у плані направлення на відпочинок у Будиночках лісника груп туристів з різних куточків України. Туроператори відвідали Гірсько-Кутське лісництво, рекреаційне місце відпочинку «Водограй»в урочищі «Борсуки», Чемернарське та Долішньо-Шепітське лісництва, перебування в яких справили неабияке враження в бажання залишитися тут відпочити.

Надто важлива подія для Берегометських лісівниківсталася і 19 грудня. В приміщенні Червоної зали Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відбулося засідання Ради туристичних міст і регіонів під головуванням директора Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Івана Леонідовича Ліптуги, який накреслив чіткі напрямки і озвучив великі перспективні плани щодо розвитку туристичної індустрії в Україні, як інструменту збагачення та популяризації країни на світовому ринку. Багато уваги пан Ліптуга приділив і розвитку внутрішнього туризму – свого власного конкурентно-спроможного продукту. Наголосив також на те, що 2017 рік оголошено «Роком сталого туризму».

На Раду були запрошені очільники області та міста Чернівці, керівники департаментів, управлінь, відділів з туризму майже всіх областей України, туристичні оператори також в.о.начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий і т.в.о. директора ДП «Берегометське ЛМГ» Руслан Максимчук, звичайно телебачення, радіо і багато преси.

- Ми мали унікальну можливість, - розповідає Тетяна Іллівна, - презентувати новий напрямок роботи «Лісовий гірський туризм», який не залишив байдужими жодного у залі. Презентацію відкрив молодіжний танцювальний колектив «Смеречина» Буковинського центру мистецтв, м.Вижниця, директор Генадій Звягінцев. Підготовлена була вся інформація про наші Будинки лісника, лісові фірштеги, відпочинкову реабілітацію воїнів АТО з науковим обґрунтуванням даної теми студентки Чернівецького торговельно-економічного інституту Олександри Пилипець, яка написала унікальну дипломну роботу, проходячи практику на базі ДП «Берегометське ЛМГ».

20 грудня директор Департаменту туризму і курортів України Іван Ліптуга, голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук, начальник відділу туризму обласної державної адміністрації Володимир Фурдига, який і був організатором засідання Ради, взяли участь у досить важливій події - відкритті чергового туристичного об’єкту на базі Долішньо-Шепітського лісництва Берегометськоголісмисливгоспу, лісничий Володимир Жебчук. Даний Будиночок лісника облаштований для відпочинку 8-10 осіб на лісових угіддях урочища «Петрівець». Затишні кімнати, камін, їдальня, кухня просто вразили і зачарували гостей. Іван Ліптуга зазначив, що це дуже цікава фішка – розвиток саме лісового туризму, аналогів якого не має на Україні. Обіцяв всіляку підтримку і допомогу у просуванні нашого туристичного продукту. Руслан Сенчук відмітив лісовий гірський туризм як великий напрямок розвитку привабливості лісових територій для іноземного туриста і звичайно інвестора. Руслан Максимчук наголосив на важливості, необхідності і подальшому розвитку туризму та рекреації на лісових угіддях, а також акцентував увагу щодо пріоритетних напрямків роботи всього підприємства у плані поглибленої переробки деревини, більшої уваги до охорони та збереження лісів. А туризм має допомогти повернути повагу і велич професії лісівника.

Поважні гості відвідали також туристичний комплекс «Стіжок», смт.Берегомет, гірсько-лижний курорт «Мигово», побували на екскурсії в чудовому музеї Вижницького коледжу прикладного мистецтва, садибі І.Миколайчука в Кіцманському районі, а також помилувалися чарівними лебедями, екскурсію до яких організував Брусницький сільський голова Іван Загарія. В музеї коледжу учасників туристичної Ради зустрів також голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк. Директор коледжу Роман Гаврилюк провів цікаву екскурсію по музею, від експонатів якого у відвідувачів переповнювало в душі і розбігалися очі.

Емоцій і вражень залишилось у всіх дуже багато. Ми надзвичайно раді такій зустрічі і щиро сподіваємося, що вона принесе позитивний результат і стане містечковою. Найголовніше завжди йти вперед і не боятися експериментувати. Представниця зі Львова сказала, що туризм – це мистецтво спокуси. І справді, хіба можна не спокуситися нашими лісовими просторами, чистим повітрям, кришталевою водою і чарівними вічнозеленими смерічками, які стоять мов вартові на захисті краси і величі Карпат.

Туристична інфраструктура – дійсно та галузь, якою ми займаємося і пишаємося. Вважаю, лісівники Берегометського ЛМГ заклали міцний фундамент та стали причиною інвестиційної привабливості краю, - зазначив в.о начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН