Навігація

 

24.02.2017

Триває підгодівля диких мисливських тварин в угіддях ДП "Сокирянське лісове господарство".

Це той обов’язок, до якого працівники державної лісової охорони та єгерська служба мисливської дільниці ставиться дуже відповідально. Цьогоріч зима вступила в свої права по-справжньому, проте пережити тяжкі умови диким тваринам допомагають працівники ДП "Сокирянське лісове господарство"

Підгодівля диких копитних тварин відіграє важливу роль у підтримані чисельності їх поголів'я,слугує вагомим чинником попередження чи зменшення збитків лісовому та сільському господарствам,забезпечує виживання цих видів у зимових умовах. Для даних тварин найбільш несприятливі умови створюються в період з сильними морозами (більше -15°С) без снігу, або навпаки з високим сніговим покривом,який тримається більше тижня.

І хоча захистити тварин від усіх негараздів життя неможливо, та при розумному веденні мисливського господарства можна значно зменшити негативний вплив природних та антропогенних факторів.

Саме тому ДП "Сокирянське лісове господарство" на базі створеної в 2016 році мисливської дільниці проводить роботу по підгодівлі диких тварин. Зокрема в 3 єгерських обходах побудовано 20 стаціонарних годівниць для козуль та 20 підгодівельних майданчиків для диких свиней.

Сіно лісове, зерно пшениці та ячменю заготовлене на власному підсобному господарстві використовується для закладки в годівниці та підгодівельні майданчики. Для створених солонців закуплено та розкладено 160 кг солі, яка також потрібна для покращення раціону.

Добре в плані харчування почувають себе мисливські тварини, які проживають у воль'єрі Ломачинецького лісництва. Даний воль'єр створено з метою напіввільного утримання,розведення та розселення тварин у відкритті та огородженні мисливські угіддя. Постійний догляд та годівля сприяє їхньому розвитку. У воль'єрі на даний час проживають дикі свині, козулі,благородний олень і навіть на радість малечі, яка приходить сюди на екскурсію, віслюк.

Проте, крім підгодівлі іншою беззаперечною умовою для сталого розвитку мисливських тварин є охорона угідь та боротьба з браконьєрством. Це основний обов'язок міжрайонного мисливствознавця та єгерської служби мисливської дільниці.

З метою підвищення ефективності даних заходів, в межах експерименту ДП "Сокирянське лісове господарство" закупило певну кількість засобів для спостереження. Всі вони на даний час встановлені в угіддях мисливської дільниці.

Колектив ДП "Сокирянське лісове господарство" впевнений, що у співпраці з земляками, спільними зусиллями збережемо та примножимо тваринний світ сокирянського краю.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН