Навігація

 

12.06.2017

Щорічно на будівництво, відновлення та утримання лісових доріг Берегометський лісгосп витрачає 4 млн. грн. власних коштів

Питання будівництва, ремонту та утримання в належному стані лісових доріг є актуальним у лісовому господарстві. Їх мережа, задовільний технічний стан створюють кращі умови для використання лісових ресурсів із застосуванням сучасних природоощадних технологій, знижують затрати та покращують рівень протипожежної безпеки. А ще покращують умови для транспортування деревини та дозволяють економити на пальному.

Густота гірських лісових доріг у лісфонді нашого лісмисливгоспу доволі висока і становить близько 12 км на тисячу гектарів лісу. Однак, розуміючи актуальність ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку, важливість проведення підготовчих робіт у ділянках лісосічного фонду минулих років, на підприємстві була розроблена програма розвитку лісових доріг на 2010 – 2015 роки, згідно з якою збудовано і здано в експлуатацію 29,04 км трас, а також 40 мостів загальною довжиною 330 м. Капітально відремонтовано 17,44 км лісових доріг. В 2016 році відновлено 7 км. Спостерігається позитивна динаміка будівництва доріг в рівнинних лісництвах, де за останні роки їх протяжність становить майже 10 км. Також у минулому році було збудовано 18 км тракторних волоків та 15 км – відремонтовано.

Слід відзначити, що будівництво нових лісових доріг здійснюється не долинними ходами вздовж русел гірських потоків, як було раніше, а згідно сучасних європейських принципів ландшафтного проектування: дороги прокладаються косогірними ходами на достатній віддаленості від водних потоків. Сам процес будівництва проводиться з використанням ефективної та екологічно безпечної екскаваторної технології, де одна землерийна машина виконує весь комплекс робіт зі спорудження земляного полотна, його ущільнення, облаштування водовідвідних кюветів, встановленню водоперепускних труб та плануванню укосів.

Щоб будувати нові лісові дороги та підтримувати дорожню мережу у належному стані, на підприємстві працює потужна техніка: три гусеничні екскаватори і один колісний, три бульдозери, автогрейдер, шість самоскидів та дорожній віброкоток, який наш лісмисливгосп придбав одним з перших і вже не раз переконався у його перевагах: утрамбоване ним дорожнє покриття значно стійкіше до пошкоджень,а тому довговічніше. Додамо, що один екскаватор за машинозміну може виготовити150 погонних метрів дорожнього полотна, а бульдозер - від 70 до 150 погонних метрів тракторного волока.

Щорічно на будівництво, відновлення та утримання лісових доріг Берегометський лісгосп витрачає близько 4 млн. грн. власних коштів, а в 1 кварталі поточного року вже витратив 1 452 тис. грн.

Прес-служба Берегометського ДЛМГ

АРХІВ НОВИН