Навігація

 

10.07.2017

З початку року лісова охорона Буковини провела 376 рейдів щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки. Для унеможливлення пожеж перекрито 237 лісових доріг.

Лісівники закликають населення області, керівників усіх гілок влади, особливо буковинських парламентаріїв з належним розумінням та з державницьких позицій ставитися до охорони довкілля, державного природного ресурсу від можливих катастроф.

Охорона лісів від пожеж – серед основних завдань державних лісогосподарських підприємств Буковини. Для його виконання створено постійно діючі рейдові бригади з працівників лісгоспів та державної лісової охорони.

З метою ефективної профілактики та попередження виникнення пожеж у лісових масивах з початку 2017 року по Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства (ЧОУЛМГ) проведено 376 рейдів щодо виявлення порушників правил пожежної безпеки у держлісфонді області. Найбільше – у Карпатському, Строжинецькому держспецлісгоспах (72 та 43 рейди відповідно) та у Хотинському держлісгоспі (48 рейдів).

«Заходи з охорони лісів від вогню набувають особливої актуальності у період літньої спеки з високими пожежними ризиками, – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства ЧОУЛМГ Микола Орендович (на фото). – Під час проведених рейдів співробітники лісової охорони найчастіше виявляли паліїв побутового сміття, які розводили багаття прямо у лісі на місці стихійних сміттєзвалищ. На вимогу лісівників порушники не тільки гасили вогонь, але й повністю забирали сміття з лісу. Спалювання побутових відходів, загалом розпалювання багаття поблизу деревостанів може завдати лісам області, державі загалом та конкретно територіальним громадам непоправних втрат, у тому числі багатотисячних матеріальних збитків. Разом з тим штраф за скоєння таких правопорушень мізерний – 51 гривня».

Ще одне розповсюджене порушення протипожежних вимог – розведення багаття відпочивальниками посеред лісу, хоча усі держлісгоспи області потурбувалися про відведення і облаштування у лісі спеціальних рекреаційних місць для відпочинку населення.

Наголосимо, що в усіх виявлених лісівниками випадках, що несли загрозу знищення державних лісових масивів краю, правопорушники діставалися лісових угідь за допомогою автотранспорту. Тому на вимогу здорового глузду загалом та зокрема на вимогу затверджених Державним агентством лісових ресурсів «Правил пожежної безпеки в лісах України», у період, найнебезпечніший щодо виникнення пожеж, державні лісогосподарські підприємства області обмежують вільний доступ автотранспортом до державного лісового фонду, у тому числі через перекриття лісових доріг шлагбаумами.

В пожежонебезпечний літній період перекрито 237 лісових доріг. Це законна і необхідна вимога для запобігання виникненню лісових пожеж, наголошують в Чернівецькому обласному управління лісового та мисливського господарства.

Тому лісівники Буковини закликають населення області, посадовців, представників усіх гілок влади та усіх рівнів з належним розумінням та з державницьких позицій ставитися до охорони довкілля, державного природного ресурсу від ймовірного лиха.

Керівники органів влади, депутати місцевих рад, а буковинські парламентарії у першу чергу мали б сприяти лісівникам у проведенні протипожежних заходів, підтримати законні дії державних лісогосподарських підприємств, спрямовані на збереження національного природного ресурсу «Заходи з попередження пожеж у лісах області розроблені на підставі протоколу засідання Урядової державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання масовим пожежам лісів на літній період-2017, – наголошує головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства ЧОУЛМГ Микола Орендович. – Профілактичні заходи з охорони лісів, які передбачають тимчасове обмеження в’їзду транспортних засобів у лісові масиви на пожежонебезпечний період, передбачені також Спільним планом Чернівецького ОУЛМГ та Головного управління ДСНС у Чернівецькій області щодо протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах на території нашого краю. Це в інтересах самих громадян, сіл і селищ Буковини. Наголошу також, що жодне обмеження в’їзду у лісові масиви не перекриває доступу до населених пунктів області. У інший час ми не обмежуємо мешканців області у користуванні лісовими дорогами», – зазначає Микола Орендович.

Усі протипожежні профілактичні заходи держлісгоспи Буковини проводять за власні кошти, хоча на їх здійснення передбачено також фінансування з місцевих бюджетів, якого фактично немає.

Також для попередження лісових пожеж, працівники лісової охорони створили 124,4 км мінералізованих смуг, утримують в належному стані 223,9 км мінсмуг та протипожежних розривів, які не дають вогню, що виник на території суміжних землекористувачів, перекинутися на лісовий масив.

У кожному лісництві встановлено стенди з наочною агітацією на протипожежну тематику. Через засоби масової інформації лісівники інформують населення про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів, про заборону випалювати суху траву та залишки рослинності поблизу населених пунктів, вздовж доріг та на сільгоспугіддях.

ДОВІДКОВО:

Відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на порушників від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також ст. 73 КУпАП за засмічення лісів відходами передбачає штраф на громадян від 25-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН