Навігація

 

26.07.2017

ЛІСІВНИКИ ПУТИЛЬЩИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ ТУРИСТІВ І ВІДПОЧИВАЛЬНИКІВ З ПОВАГОЮ СТАВИТИСЯ ДО ЛІСУ

Крім основних завдань із лісовідновлення, заготівлі та обробки деревини, лісівники ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» окультурюють придорожні мальовничі місця лісових угідь, здійснюють чимало природозахисних заходів. Щороку це немалі цифри об’єктів та фінансових затрат підприємства, про що тимчасові гості лісу часто навіть не задумуються.

На облаштування, наприклад, комплексного рекреаційно-відпочинкового містечка на перевалі Шурден (на фото) у минулому році підприємство затратило 3,5 тисячі гривень лише на оплату праці. Тут є альтанка, дві гойдалки, місце для приготування їжі, стіл, лавочки. Все акуратно загороджене, зроблено справді по-господарськи. Але досвідчений майстер лісу Шурденського лісництва Василь Петрович ЧУЧКО розповідає:

- Як засвідчує практика багатьох років, облаштувати місце для відпочинку – це лише пів справи. Наступний важливий етап – вберегти зроблене від варварських рук гостей лісу, які у відповідь на нашу працю часто не демонструють взаємовдячності. Скільки б не обходив підпорядковані угіддя, передбачити сумні наслідки досить складно. Тому я вирішив застосувати новітні технології у боротьбі з порушниками.

На мить чоловік відійшов і повернувся, розгортаючи долоню:

- Це одна із портативних відеокамер, яка спрацьовує на рух у будь-яку пору доби. Ми попереджаємо подорожуючих про відеофіксацію, але надписам не завжди довіряють. Зате камера допомагає встановити чимало фактів. Її переваги – компактність та здатність працювати без перезаряджання по кілька діб.

Таку ініціативу сумлінного лісівника схвально оцінює головний лісничий держспецлісгоспу Іван Михайлович ГЕНЦАР. Каже, що фото- і відеофіксація на камеру є повноцінним доказом при розгляді справи в суді. Поки до крайнощів не доходило, але, бувало, винуватці відновлювали пошкоджене.

Щоб нагадати подорожуючим про дотримання правил протипожежної безпеки, бережливе ставлення до лісу, його мешканців, а також праці лісівників, щороку на підпорядкованих територіях встановлюють по 50 інформаційних аншлагів. Їх орієнтовна вартість – 12 тисяч гривень. Власними силами працівники лісової охорони на обходах облаштовують по 50 місць для паління. Виконують щорічний комплекс біотехнічних та лісозахисних робіт: розчищають до десяти кілометрів русел річок, створюють 10-15 штучних перепадів для нересту і кращого розмноження риби; впорядковують 15-20 криниць; огороджують 60-70 мурашників; встановлюють по 150-170 шпаківень і годівниць.

Рівень свідомості подорожуючих легко визначити. Після їхнього візиту в ліс у більшості випадків працівникам лісової охорони лише додається роботи. Дирекція держспецлісгоспу закликає всіх до культурного відпочинку, не засмічувати угіддя побутовими відходами і пам’ятати про моральну і матеріальну відповідальність за вчинки. За пошкодження шлагбаума, в’їзного знака – 3500 гривень за одиницю; мурашника - в середньому 1252 гривні; межового знака, квартального стовпа – 1186 гривень.

Людмила БАСЮК, головний редактор газети «Карпати».

АРХІВ НОВИН