Навігація

 

28.07.2017

СОКИРЯНСЬКИЙ ДЕРЖЛІСГОСП РОЗВИВАЄ ВОЛЬЄРНЕ ГОСПОДАРСТВО

У вольєрі Ломачинецького лісництва державного підприємства "Сокирянське лісове господарство" чергове поповнення – тут тепер проживають пара страусів та фазани.

Страуси – птахи екзотичні, тож лісівники облаштували для них відкритий просторий вольєр із вигулом. А для фазанів (їх у нас 2 види – мисливський та сріблястий) звели закритий вольєр, щоб убезпечити їх від диких хижаків.

Також у вольєрі уже 6 років мешкає сімейство диких свиней. Для попередження близькоспорідненого схрещування, з Хотинщини завезли самця. Завдяки вливанню свіжої крові, у стаді покращився загальний стан популяції, молоде покоління зростає міцним та здоровим.

Для тварин створені усі умови. Тут і просторі вольєри, і збалансоване харчування та, на радість свиням, болото і ставок. Для народження смугастого потомства навіть облаштоване своє «пологове відділення» - спеціальні хатки, де самки перед найвідповідальнішим моментом можуть усамітнитись.

Загальна площа вольєрного господарства Ломачинецького лісництва складає 6 га. Дикі свині проживають на площі 3,4 га. Також тут мешкає пара благородних оленів родом з Асканії-Нової та пара європейських козуль. Усі види тварин проживають у окремих відділеннях вольєру, де враховані особливі вимоги для кожного виду тварин.

Корми для усіх тварин ДП "Сокирянське лісове господарство" заготовляє власними силами, тому їхня якість висока. Трави для запашного сіна вирощуємо на сінокосах у лісі, а зернові культури – на ділянках сільськогосподарських угідь у складі державного лісового фонду нашого підприємства. У цьому сезоні уже заготовлено 4 тонни сіна, 21 тонни ячменю, 2,7 тисячі кормових віників.

ДП "Сокирянське лісове господарство" і надалі планує розвивати вольєрне господарство з еколого-просвітницькою метою. Для цього біля нього лісгосп відкрив музей лісу, у якому можна ознайомитись з історією лісового господарства Сокирянщини. Місце як для вольєру, так і для музею вибрали не випадково поряд з пасікою та дендросадом, в якому ростуть рідкісні та червонокнижні рослини, вони є чудовим просвітницьким комплексом.

Світлана ІСАЧЕНКО

АРХІВ НОВИН