Навігація

 

03.08.2017

Трудові здобутки Берегометського ДЛМГ у першому півріччі 2017 року

В цю чудову липневу пору, коли вся навколишня природа кличе до відпочинку, нашим працівникам ніколи про це думати: треба щодень краще працювати, виконувати свої завдання та випускати якісну продукцію А ще це час завершення важливого фінансового періоду – першого півріччя трудової діяльності підприємства. Саме результати роботи за 6 місяців є базовими в загальному оцінюванні діяльності трудового колективу, бо по них можна робити попередні висновки щодо діяльності підприємства в цілому за рік.

Тому днями саме на екваторі року відбулася виробнича нарада за участю керівників виробничих підрозділів та головних спеціалістів. Відкриваючи її, т. в. о. директора Руслан Максимчук одразу зазначив, що дружня і працьовита лісмисливгоспівська родина домоглася вагомих показників у роботі та створила надійну базу для успішного виконання завдань 2017 року.

У звіті за результатами піврічної діяльності головний економіст Любов Гаврада оприлюднила економічні показники підприємства, що налічує 644 працівників та відзначила, що за даний період було забезпечено виконання основних лісогосподарських заходів, темпи росту виробництва та реалізації продукції, рентабельності виробництва, підвищення продуктивності праці та збільшення заробітної плати.

Йшлося про те, що рубки догляду за лісом проведено на площі 254 га при плані 250, рубки формування і оздоровлення лісів виконані на площі 95 га при плані 52. За цей період було заготовлено 69 тис. куб. м, що складає 81,7% до 1 півріччя 2016 року. Було посаджено лісових культур на площі 29 га при плані 25, проведено догляд за культурами на 80,6 га. Кошти, спрямовані на ведення лісового господарства за звітний період складають 7790 тис. грн. при плані 7719 тис. грн, із них лісокультурні та лісозахисні роботи – 1607 тис. грн., витрати на ведення мисливського господарства – 689,4 тис.грн.

За звітний період обсяг реалізації склав 64,6 млн. грн., що становить 113,4% до фінансового плану та 108,8% до 1 півріччя 2016 року. На експорт реалізовано продукції на суму 12,5 млн. грн., що на 8,1 млн. грн.. менше відповідного періоду 2016 року. Питома вага експорту у загальному обсязі реалізації продукції склала 19,3% проти 34,6 % у минулому році. Продукції переробки випущено на суму 21,5 млн. грн.. проти 17,2 млн. у 1 півріччі 2016 року.

Значна увага приділялась соціальному забезпеченню працюючих, що відображається у показниках середньої заробітної плати, яка склала 6349 грн , а це 115,7% до 2016 року. Зросла рентабельність лісогосподарського виробництва та діяльності підприємства в цілому. Як наголосила керівник економічної служби, у першому півріччі нинішнього року підприємство спрацювало прибутково - рентабельність усієї діяльності склала 4,9 відсотків.

Говорили й про те, що важливим є обсяг сплати податків, зборів та платежів до бюджетів усіх рівнів. Так, до державного бюджету сплачено 13233 тис. грн, місцевого – 6066 тис. грн.,ЄСВ – 5722 тис. грн., що значно більше, ніж у минулому році. А ще капітальні інвестиції у розвиток підприємства становлять 1476 тис. .грн, з них – 926 тис. грн. – на придбання основних засобів, 514 тис. .грн.- придбання необоротних матеріальних активів та 36 тис. грн. – модернізацію і капремонт. Чистий прибуток підприємства склав 3161 тис. грн проти 2584 у 2016 році.

На нараді з доповненнями виступили головний лісничий Іван Акришора, начальник виробничого відділу та в.о. головного інженера Василь Швейко, начальник лісового відділу Ярослав Лазоряк, провідний інженер з охорони праці Іван Коротчук, голова профкому Василь Бужора. В.Швейко, наприклад, детально зупинився на виробничих реаліях, зокрема говорив про те, що підприємство взяло курс на поглиблену переробку деревини,а тому лісівникам треба більш вимогливо ставитись до її асортименту . Щодо результатів роботи колективів лісництв, то в числі кращих Фальківське/ лісничий Василь Гуменюк/ та Чемернарське / Богдан Ковалюк/ лісництва.

Іван Коротчук вкотре наголосив на необхідності суворого дотримання вимог охорони праці, а також пожежної безпеки, так як зараз особливий пожежонебезпечний період. Також відзначив, що з метою виявлення профзахворювань був належно проведений медичний огляд 154 працівників підприємства. Він повідомив, що у серпні будуть проведені чергові змагання вальників лісу на базі Лопушнянського лісництва, а тому представникам кожного лісництва треба належно до них підготуватись.

Голова профкому Василь Бужора з приємністю говорив про те, що на підприємстві успішно виконуються умови колективного договору, зокрема комплексні заходи. Як приклад, на нижньому складі обладнують побутові приміщення, а для полегшення праці у РТД буде змонтовано кран – балку для ремонту та техобслуговування лісозаготівельної техніки. А для того, щоб виробнича територія завжди була чисто прибраною, придбали комунальну щітку.

Профспілковий комітет належним чином дбає про оздоровлення працюючих та покращення їх добробуту. Так, за півріччя було видано понад123 тис. грн матеріальної допомоги, 58,5 тис грн.- на привітання жінок до 8 Березня, 10 тис. грн..- преміювання воїнів –атовців до Дня Перемоги і примирення. Четверо працівників покращили своє здоров’я у санаторіях, на що витрачено біля 30 тис. грн, 4 дітей наших працівників відпочили у пансіонаті « Юність», а 30 лісівників побували на солених озерах у Солотвино.

Говорячи про наші трудові здобутки,слід зазначити, що їх було досягнуто у непростих умовах – зростанні цін на пальне та матеріали, збільшенні податкового навантаження, напруженості через події на Сході країни. Та підприємство на чолі з грамотним керівником Р.Максимчуком та завдяки злагодженій і сумлінній праці кожного члена колективу зуміло зберегти і примножити трудові здобутки, платоспроможність та податкові зобов’язання і найголовніше – залишатись прибутковим підприємством, у якому так багато планів і задумів на майбутнє.

Прес – служба Берегометського ДЛМГ.

АРХІВ НОВИН