Навігація

 

04.08.2017

Учасники наради з питань ведення на Буковині мисливського господарства окреслили проблеми та шляхи їх вирішення задля успішного розвитку мисливської справи

Напередодні відкриття сезону полювання на пернату дичину, мисливці Буковини зібралися на нараду в Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства, щоб обговорити нагальні мисливські питання.

Серед учасників наради були також представники Чернівецької облдержадміністрації, головних управлінь Національної поліції та Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.

Відкрив зібрання в. о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Роман Череватий. Він наголосив на важливості успішного розвитку мисливства, подякував мисливцям області за їх принципову професійну і громадську позицію у боротьбі з браконьєрами і «чорними» лісорубами.

Головував на нараді головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь Гав’юк, який відповідно до своїх посадових обов’язків відповідає за стан та розвиток мисливства на Буковині. Василь Васильович докладно зупинився на досягненнях та проблемних питання організації мисливської справи, розповів про діяльність користувачів мисливських угідь, зміни у законодавстві, проаналізував стан ведення мисливського господарства та охорони державного мисливського фонду.

У своїх виступах керівники районних осередків Українського товариства мисливців та рибалок висловити поради та зауваження представникам влади усіх гілок та рівнів, від яких залежить належна організація діяльності користувачів мисливських угідь. Особливо гострі і змістовні виступи прозвучали від головного мисливствознавця ДП «Сторожинецький лісгосп» Сергія Чистова, голови Сторожинецької районної організації УТМР Юрія Ткачука та його колег – з Глибоччини Сергія Круліковського і Миколи Семенюка із Заставнівсього району.

Мисливці говорили про шляхи забезпечення належного порядку при полюванні з боку усіх його учасників, налагодження взаєморозуміння із власниками та орендарями ставків, які, маючи легальну і нелегальну зброю, почасти поводять себе гірше браконьєрів. Домовилися про створення спільних рейдових бригад з правоохоронцями, працівниками лісової охорони, громадськими активістами задля боротьби з порушниками законів про мисливство та лісове господарство. Наголошували на неможливості створення штучних перепон депутатами Чернівецької облради щодо надання у користування мисливських угідь, зокрема – з резервного фонду. А також висловили сподівання, що такі поважні урядові структури як Мінекології та МінАПК завершать нарешті беззмістовні дебати і своєчасно затвердять ліміти на парнокопитних.

Учасники наради привітали нових користувачів мисливських угідь, якими віднедавна стали державне підприємство «Сокирянський лісгосп» та ГО «Мисливський клуб «Трофей».

«Традиційно побажаємо нашим мисливцям ні пуху, ні пера, а також – райдужних світанків, цікавих і веселих пригод, дружнього спілкування, загалом гарних вражень та емоцій від захопливого заняття для азартних непосидючих чоловіків, яким є полювання», – сказав в. о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Роман Череватий, наголосивши також на необхідності суворого дотримання безпеки на полюванні, на обережному поводженні зі зброєю та нагадавши золоте правило мисливця – стріляти тільки у мисливську ціль.

Тож завтра, на вечірній зорі 5 серпня, мисливці вийдуть полювати на качок, лисок, перепілок, куликів та гусей у Вижницькому, Сторожинецькому, Глибоцькому районах. А з 12 серпня таке полювання розпочнеться в усій області.

Детально про нараду, про проблеми, які обговорювали її учасники, та запропоновані шляхи їх вирішення – в наших наступних повідомленнях.

ДОВІДКОВО

Загальна площа мисливських угідь у Чернівецькій області становить 438 тисяч га.

З них 318,7 тис га надано у користування районним організаціям УТМР, 104 тис га – п’яти держлісгоспам, 10,5 тис га – Чернівецькому військовому лісництву. Мисливський клуб «Трофей» отримав для полювання 4,7 тис га.

У державному мисливському резерві перебуває 25 тис лісових земель краю.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН