Навігація

 

09.08.2017

Держлісгоспи області суттєво зменшили обсяги усіх видів рубок, забезпечивши при цьому зростання податкових платежів і проведення в повному обсязі заходів з охорони і догляду за лісами та їх відтворення

Забезпечення підприємств деревообробної галузі лісоматеріалами є одним з основних виробничих завдань держлісгоспів Буковини. У першому півріччі 2017 року держлісгоспи області заготовили і спрямували на внутрішній ринок 282,2 тис. кубометрів ліквідної деревини, що на 49,1 тис. кубометрів менше аналогічного періоду 2016 року.

Враховуючи дію мораторію на вивезення лісоматеріалів необроблених, на експорт реалізовувалась винятково дров’яна деревина.

Державні підприємства Берегометське ЛМГ, Путильське ЛГ, Сторожинецьке ЛГ зменшили цього року, у порівняні з минулим, заготівлю ліквідної деревини на 27-30% з відповідним зменшенням площі річної розрахункової лісосіки в рубках головного користування.

Рентабельність заготівлі лісопродукції підприємствами Чернівецького обласного управління лісового господарства становить цього року 10,8% проти 7,2% у 2016 році. Найвищий показник рентабельності мають Вижницький держспецлісгосп АПК – 24,1% (директор Ю.І. Ткачук), Сторожинецький держлісгосп та Глибоцький держспецлісгосп АПК – 13,5% (директори І.І. Беленчук та К.Д. Воробчук), Берегометське ДЛМГ – 12,7% (директор Р.Т. Максимчук).

«Кошти від реалізації продукції лісозаготівель держлісгоспи області спрямовують на ведення лісового господарства. Вони забезпечують у повному обсязі виконання усіх заходів з догляду за лісами, їх відтворення і охорону від незаконних рубок і пожеж. Зокрема, в повному обсязі була профінансована цьогорічна весняна лісокультурна кампанія з відтворення лісів на 1,93 тис га лісового фонду Буковини, – наголошує в. о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Роман Череватий. – Важливо також наголосити, що усі постійні лісокористувачі при проведенні лісозаготівельних робіт на високому рівні забезпечують охорону праці та виробничу безпеку».

ДОВІДКОВО:

* В цілому на лісогосподарські заходи з охорони, догляду, відтворення ресурсів державного лісового фонду підприємства ЧОУЛМГ направили 53,3 млн грн, що на 4,3 млн грн більше минулорічного показника.

* У І півріччі 2017 року лісогосподарські держпідприємства Буковини спрямували до державного бюджету 61,1 млн грн (на 8,6 млн грн більше, ніж у минулому році), до місцевих бюджетів – 26,2 млн грн (на 3,6 млн грн більше, ніж торік). До державних цільових фондів спрямовано 25,2 млн грн з темпом зростання 120%.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН